Örökítsük meg a múló pillanatokat


Gyermekünk első két életéve sok izgalommal teli: a síró-alvó csecsemőből totyogó- szaladgáló beszélő kisgyerekké válik. Minden mozzanat, minden fejlődési lépcső boldogsággal tölti el a szülőket és a tágabb családot is. Az első két év számtalan csodáját sokszor szeretnénk visszaidézni – az igényes babafotózás ebben segíthet.

Baba- gyermekfotózás

Mikor legyen a babafotózás?

Nincsen kötött időpont, mert a babák mindig tündériek, még akkor is, ha krokodilkönnyeket ejtenek... De mégis van néhány mérföldkő a babák életében, amit érdemes megörökíteni:

- újszülöttkor (20 napos korig), nézd meg az újszülött fotózások során készített képeimet!

- 3-4 hónapos kor: amikor már hason fekve szépen ki tudja tartani a fejét a baba

- 6-8 hónapos kor: Célszerű megvárni, amíg a kicsi már önállóan ülni tud, ekkortól készíthetőek igazán vidám, játékos, mozgalmas képek.

- 1 éves kor: érdemes megörökíteni az első önálló lépéseket, vagy az első születésnapi torta megkóstolását :-)

Babafotózásra a gyermek első két évében bármikor, akár többször is sort keríthetünk.

Hol legyen a babafotózás?

 
Az egészen pici babáknak még nem jó, ha teljesen új, idegen környezetbe viszik őket. Jobb nekik, ha a kis megszokott környezetükben vannak, ebből kifolyólag házhoz megyek. 
-Hogy mire lesz szükség otthon a fotózáshoz? Csak egy ágyra/puffra/párnára esetleg egy egyszínű takaróra. A kiegészítőket a fotózás előtt megbeszéljük.
A nagyobb gyerkőcök esetében is lehet otthon a fotózás, vagy kültéren, egy szép parkban,mezőn, játszótéren.

Mire lesz szükség a babafotózáshoz?

Készítsd elő a kedvenc játékait, és rejts el néhány újdonságot is. Készíts elő több ruhát a picinek, hogy különböző színek és stílusok közül lehessen választani. Legyen kéznél minden, ami a pelenkázáshoz kell, és ne feledkezz meg az enni- innivalóról sem!

Milyen ruhákba öltözzön a baba? 

Leginkább olyanba, amiben szívesen látod őt. Fontos, hogy könnyen lehessen fel-le öltöztetni. Lehetőleg egyszerű színeket válassz, kerüld a nagy mintákat – ezek elvonják a figyelmet a lényegről, a kicsiről. Mindenképpen legyen a ruha kényelmes! A babafotózás során a mosolygó arcocskán, játékos kezeken van a hangsúly

Mi történik, ha a baba rosszkedvű?

A fotózásokon NINCS IDŐKORLÁT!  Célszerű a fotózást a kicsi pihentebb napszakára időzíteni. Persze így is bármikor megtörténhet, hogy rossz kedve lesz, megfájdul valamije stb. Ha a baba rosszkedvű, akkor egy-két trükköt bevetve megpróbáljuk jobb kedvre deríteni. Ez esetek többségében sikerül is J Ha komolyabb a gond (fognövés, betegség), akkor Neked kell döntened: elhalasztod a babafotózást, vagy sem.

Kik szerepelhetnek a képeken?

Bárki, akit szeretnétek. Nagyobb testvér, szülők, nagyszülők. Ha babafotózásra nagyobb testvér is jön, akkor az ő közös képeikkel kezdjük, így biztosan nem unja el magát ő sem.


KISMAMA FOTÓZÁS
A kismamafotózás különleges műfaj – a hagyományos portréfotózásnál több figyelmet és felkészülést igényel.

Miért jó a kismamafotózás?

A várandósság időszaka tele van meglepetésekkel és kihívásokkal. Tested rengeteg változáson megy keresztül, így érthető, ha a fotózással kapcsolatban bizonytalan vagy. Egy jó fotóssal a kismamafotózás nem fáradság, hanem élmény és szórakoztató esemény lesz.
A profi kismama-fotók újraértelmezik a női szépség fogalmát. A kismama-fotózás célja, hogy a várandós nő testének szépségeit megmutassa. Segítségével a kismama és párja jobban átérezheti a babavárás időszakának csodáját és izgalmait. Talán most nem is hinnéd, hogy később mennyire szeretni fogod ezeket a képeket.

Mikor legyen a kismamafotózás?

A kismama-fotózásra a legjobb a hetedik vagy nyolcadik hónap. Ekkor már elég nagy a pocak, jól fog mutatni a képeken. A kismamák általában ilyenkor vannak a legjobb formában. Az utolsó hónapban fellépő vizesedés és esetleges újabb plusz kilók már megnehezítik a mozgásodat, a hormonális bőrelváltozások zavarhatnak. Első babánál később, második babánál inkább korábbi időpont az ideális!

Hogyan célszerű öltözködni?

Egyszerűen és kényelmesen! Kerüld a nagy mintás ruhákat, válassz olyan felsőrészt, ami kiemeli a pocakot. Fontos, hogy ülni és állni is kényelmesen tudj.

Retusált képeket adok át!

Igen, a kismama-fotózás utolsó (és talán a legfontosabb) lépései közé tartozik a retusálás. A babavárás időszaka nagyon igénybe veszi a testet, ez a bőrön is nyomot hagy. A kismama-fotózás lényege a várandós test szépségeinek megmutatása: nem engedhetem meg, hogy bőrhibák vonják el a figyelmet erről!
A tökéletes eredményhez szükséges a profi megvilágítás, a megfelelő testhelyzetek és a jó ruhaválasztás. Mindezek mellett a kismama-fotózás elengedhetetlen része a digitális utómunka, mellyel az apró hibák kijavíthatóak. Fontos, hogy a képek retusálás után is természetesek maradjanak.

 

Újszülött fotózás

Az újszülött érkezése semmihez sem hasonlítható élmény – az apró baba egy időre alaposan felborítja a család életét, ugyanakkor kicsiségében is tökéletes teste lenyűgözi a szülőket. Az újszülött egészen rövid ideig marad ennyire apró – a ráncos-gyűrött kis lény gyorsan nő és fejlődik, s pár hónap után el is felejtjük, hogy milyen volt ilyen születésekor. Az újszülött-fotózás során készült képek megőrzik a születés utáni időszak hangulatát és érzéseit.

 

Mikor legyen az újszülött-fotózás?

Minél hamarabb! De mégis mi a legjobb időpont?- az első két hét, amikor a baba még igen mélyen alszik, és nem jelentek meg a bőrén az esetleges tejallergiás foltok. Az újszülött-fotózást már a szülés előtt egyeztetni szoktuk, a naptárban több napot is megjelölve. A véglegesítésre a szülés utáni napokban kerül sor.

Hol történik az újszülött-fotózás?


Az otthoni fotózás talán kényelmesebb a picinek és a szülőknek: egyszerű az etetés, szoptatás, tisztába tevés, a kellékek kéznél vannak. Ha az otthonotokban történik az újszülött-fotózás, akkor válasszátok ki hozzá a legvilágosabb szobátokat!

Mennyi időt vesz igénybe az újszülött-fotózás?

Nagyjából két-három órát kell tervezni. Az újszülött-fotózás során számolni kell a szünetekkel is – idő kell a tisztába tevéshez, etetéshez, pihenéshez, altatáshoz is.

Hogyan öltöztessük a csecsemőt?

Sehogy! Az újszülött-fotózás lényege a baba meztelen bőre. A fotózás előtt ügyeljetek rá, hogy ne legyenek szorosak a ruhadarabjai, mert az nyomot hagyhat. Célszerű ilyenkor pólyába, vastag takaróba csavarni, így később nem kell az öltözéssel felébreszteni. Ha szeretnétek ruhás képeket, akkor egyszerű, egyszínű darabokat javaslok.

Milyen képek készülnek?

Természetesen a csecsemő a főszereplő, de az újszülött-fotózás során sokféle képet készítek. Szeretem megörökíteni az apró lábakat-kezeket külön, esetleg a babaszoba kedves részleteit, és ki nem hagynám a szülőket sem! Ha szeretnétek a testvérekkel, további családtagokkal is képet, akkor ennek is sincs akadálya.